Kokotel Bangkok Surawong

ex. Lub D Bangkok
Bangkok, Thailand View on map
8.1 Väldigt bra Baseras på 965 recensioner
Redaktionens val

"En rutschkana förbinder lobbyplanen, och på varje våning finns påfyllningsbara glasflaskor. Familjer har tillgång till sviter med våningssängar och ett lekrum. Passar bäst för barnfamiljer, men passar mindre bra för den som är känslig för gatubuller."

Från US$ 49 US$ 43 per natt
Spara 12%
Incheckning
28 sep. 2026
Utcheckning
29 sep. 2026
Gäster
2 gäster

Vuxna:

2

Barn:

0
  • Gratis avbokning
    för många rum
  • Inga bokningsavgifter
    Betala på hotellet
  • Säker bokning
    Dina uppgifter är säkra
  • Bästa prisgaranti
    Har du hittat ett bättre pris?

Varför gästerna väljer Kokotel Bangkok Surawong

  • KokoCafé
    Japan-amerikansk fusion
  • Barnklubb
    Gratis inomhuslekrum
  • Spa
    Avslappning på plats
  • Läge
    15 min promenad till BTS
  • Gratis WiFi
    Hela hotellet
  • Reception
    Öppen dygnet runt

Översikt

Det 3-stjärniga hotellet Kokotel Bangkok Surawong ligger cirka 10 minuters gångavstånd från tunnelbanestationen Chong Nonsi. Det har rekreationsanläggningar och lekområde. För affärsresenärer finns mötesrum med kopiator och värdeskåp på begäran.

Dra nytta av närheten till Gryningstemplet, som finns cirka 4 km bort. Gästerna kan besöka Jim Thompson's House, som finns cirka 25 minuters gångavstånd från det här hotellet. Dessutom ligger Apostolic Nunciature mindre än 1 km bort. Från Kokotel Bangkok Surawong tar det 10 minuter med bil till Kungliga palatset i Bangkok. Hotellet erbjuder tillgång till tågstationen BTS-Ploen Chit, belägen cirka 3 km bort.

Det finns 80 rum med luftkonditionering, samt moderna bekvämligheter som gratis Wi-Fi och plattskärms-TV med satellitkanaler. Rummen har privata badrum med en separat toalett och en dusch. Badrummen är utrustade med en regndusch, en separat toalett och en dusch, och erbjuder även gästerna torktumlare och handdukar.

Hotellet Kokotel Bangkok Surawong erbjuder frukost i kaféet. Den à la carte restaurangen på det här boendet serverar internationella specialiteter. Restaurangen Scarlett Wine Bar & Restaurant ligger ganska nära hotellet och serverar europeiska maträtter.

  • Incheckning
    från 14:00 till 23:59
  • Utcheckning
    senast 12:00
  • Hotellklass
    3 stjärnor
Kokotel Bangkok Surawong
Våra tips

Ska du boka Kokotel Bangkok Surawong?

Passar perfekt om du
  • Vill bo nära nattlivet - Silom Road och Patong nattmarknad ligger en kort promenad bort.
  • Reser med barn - hotellet har ett barnlekrum och ett lekområde.
Kanske hoppa över det om du
  • Behöver gratis parkering - endast begränsad gatuparkering finns, och den är gratis.
Passar bäst för
  • En barnklubb och ett barnlekrum på hotellet

Faciliteter på Kokotel Bangkok Surawong

Beskrivning
  • Helt rökfritt
  • Wi-Fi
  • Säkerhetsfack
  • 24-timmars reception
  • Inga husdjur
  • 24-timmars säkerhet
  • Bagageförvaring
  • Hiss
  • Rökdetektorer
  • Kortåtkomst
  • Nyckelåtkomst
Mat
  • Torktumlare
  • Restaurang
Sport och fritid
  • Fritids- och TV-Rum
Kokotel Bangkok Surawong Gästtjänster
  • Tvätt
  • Välkomstdryck
  • Mötes-/bankettfaciliteter
  • Fax-/fotokopiering
  • Happy hour
Rummets bekvämligheter
  • Luftkonditionering
  • Sittgrupp
  • Gratis toalettartiklar
  • LCD-TV
  • Barnsängar
  • Barnmeny
  • Lekplats för barn
  • Barnklubb

Policy

Kokotel Bangkok Surawong tillämpar dessa villkor på alla bokningar.
Check-in / Check-out
Incheckning
från 14:00 till 23:59
Utcheckning
senast 12:00
Viktig information
  • Barn och extrasängar
  • Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.

Tack för din feedback

Tack för att du prenumererar

Stäng
Incheckning
28 sep. 2026
Utcheckning
29 sep. 2026
Gäster
2 gäster

Vuxna:

2

Barn:

0
Välj datumen
för att se de faktiska erbjudandena